Министарство просвете, науке и технолошког развоја | Република Србија

Влада Републике Србије донела је одлуку да се, услед тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави наставни рад у свим основним и средњим школама.

Привремено обустављање наставе у школама не значи и обустављање образовно-васпитног рада са ученицима.

У циљу остваривања права ученика на образовање, у Министарству просвете, науке и технилошког развоја припремљен је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима. Овај план уважава велики број различитих програма наставе и учења у свим разредима основне и средње школе, те има фокус на организованом учењу на даљину које доприноси реализацији програмских садржаја општеобразовних предмета и стручних предметима са највећим фондом часова. Министарство предвиђа и подржава реализацију образовно-васпитних активности кроз различите канале и облике комуникације:

Ово веб-место установљено је са намером да пружи подршку ученицима, наставницима и родитељима и допринесе превазилажењу тренутне кризне ситуације. Овде вас очекују правовремене информације о распореду емитовања образовних садржаја и другим релевантним иницијативама које доприносе остваривању предвиђених исхода наставе и учења.

Напомена: Приступ платформи РТС Планета је потпуно бесплатан преко свих мобилних оператера, док се тренутно ради на обезбеђивању безплатног приступа и ка осталим платформама.

Распоред емитовања образовних садржаја

Основно образовање

Гимназије и општеобразовни предмети стручних школа

Средње стручне школе

Онлајн платформе – подршка учењу

Моја школа

Онлајн комуникација

Погледајте препоручене алате у онлајн учењу

Алати и упутства

Дигитална солидарност

2020. Министарство просвете, науке и технолошког развојаСадржај сајта доступан је за преузимање.